Běh

Nabízíme komplexní služby pro rekreační i výkonnostní běžce  Trénujte správně, efektivně a bez rizika!

Naše běžecké Bestsellery vhodné i jako dárek.  Vystavíme Vám dárkový poukaz na jméno!   

(Podrobnější obsah balíčků najdete dole na této stránce)

 

Vyšetření laktátové křivky                                              1.700,-  (retest 1.500,-)

Obsahuje konzultaci výsledků vyšetření + analýzu tělesné skladby

Osvědčená metoda, díky které se stane váš trénink efektivním. Výsledky vyšetření nám pomohou poměrně spolehlivě určit vaše skutečné tréninkové zóny tak, abyste skutečně spalovali tuky nebo zvyšovali kondici a zbytečně se jen netrápili. Vyšetření probíhá na běžeckém trenažeru. Zatížení se postupně zvyšuje (zpravidla 4 – 6 intervalů - rozhodně ale ne do maxima). Na jednotlivých stupních zatížení se zaznamenává vaše tepová frekvence a hodnota krevního laktátu z odebrané krve z ušního lalůčku. Krevní vzorek je okamžitě po odběru analyzován špičkovým přístrojem Biosen c-line. Hodnota krevního laktátu i glukózy je tak známa již přibližně po 30 vteřinách, tedy hned na začátku dalšího stupně zatížení, což umožňuje eliminaci zbytečně vysoké intenzity zatížení v průběhu testu. Pro odběr skutečně stačí jen minimální množství krve a proto se jedná o bezbolestnou metodu. Po skončení testu vám z naměřených hodnot vytvoříme laktátovou křivku a doporučíme optimální tréninkové zóny.

UPOZORNĚNÍ: Ve srovnání s laboratorním analyzátorem Biosen c-line může použití ručních analyzátorů laktátu vést k nepřesným výsledkům!

Výstup z vyšetření laktátové křivky

Na ukázkovém výstupu je laktát (svislé osy) vztažen k tepové frekvenci, rychlosti i tempu běhu. Modrá křivka je výsledkem testu v listopadu 2015 a silnější černá z března 2016 (opakovaný test téhož běžce). Za dobu čtyř měsíců se mu správným řízením tréninku bez zbytečného přetěžování podařilo výrazně vylepšit obecnou vytrvalost (aerobní = modrá zóna), čímž se zlepšil i ve vyšších rychlostech. Zároveň se zlepšením kondice u něj došlo i k úbytku podkožního tuku.

 

Praktický tip:

Vlastní test trvá cca 30 minut. Doporučujeme ho absolvovat na trenažeru, který při tréninku nejvíce využíváte. Kromě sportovního oblečení sebou i věci na osprchování. Vyšetření provádíme i v odpoledních a večerních hodinách! Vyšetření není vhodné za zvýšené únavy, před vyšetřením doporučujeme standardní výživový i pitný režim.

Součástí vyšetření je bezplatná analýza tělesné skladby na přístroji JAWON ioi 353 (ukázka výstupu).

Pro koho je služba vhodná:

Pro úplné začátečníky i pokročilé běžce a dále pro všechny, kdo cvičí a chtějí zhubnout nebo nabrat kondici.

Začátečníkům a osobám ve věku nad 40 let doporučujeme sportovní prohlídku č. 3 s komplexním posouzením zdravotního stavu tělovýchovným lékařem, jejíž součástí je i vyšetření laktátové křivky.

 
Vedle jednotlivých služeb nabízíme i oblíbené a cenově zvýhodněné balíčky.

 

        BALÍČEK  PRO ZAČÍNAJÍCÍ BĚŽCE (1)          2.190,-               

Chcete mít jistotu, že běháte správně technicky, ve vhodných botách a optimálním tempem vzhledem k Vašemu individuálnímu cíli = hubnutí nebo zlepšení kondice? Pokud ano, připravili jsme pro Vás speciální běžecký balíček, po jehož absolvování, budete mít odpovědi na základní důležité otázky pro každého začínajícího, ale i pokročilejšího běžce.

Balíček obsahuje:

 • Vyšetření laktátové křivky + klidová spirometrie                                                                                  
 • Kontrola techniky běhu  - videoanalýza, délka a frekvence kroku, vertikální oscilace těžiště                                         
 • Určení tělesné skladby
 • Osobní konzultaci výsledků vyšetření -  "Zeptejte se na vše, co vás o běhání zajímá.

Výsledky vyšetření pomohou poměrně spolehlivě určit vaše skutečné tréninkové zóny tak, abyste trénovali skutečně efektivně. Díky posouzení techniky běhu eliminujete případné poškození zdraví. V neposlední řadě Vám doporučíme i správnou běžeckou obuv.

 

 

 BĚŽECKÝ BALÍČEK (2) ........... s tréninkovým plánem                      3.790,-                                                                                                                                                

Balíček služeb je určen začínajícím i pokročilejším běžcům, kteří již chtějí systematicky trénovat. Balíček obsahuje individuální tréninkový plán na tři měsíce, který vychází z výsledků funkčního vyšetření (laktátové křivky) a bere v úvahu Vaše osobní cíle (zvyšování kondice a výkonnosti, příprava na vybraný závod).

 

Balíček obsahuje:

 • Vyšetření laktátové křivky + klidová spirometrie                                                                                         
 • Určení tělesné skladby
 • Osobní konzultaci výsledků vyšetření
 • Individuální tréninkovýn plán na 3 měsíce (příklad plánu - pouze 2 týdny)

 

V případě, že budete mít zájem o další spolupráci, nabídneme Vám i cenově zvýhodněné podmínky pro její pokračování (retest laktátové křivky a aktualizace tréninkového plánu).

 

 

BĚŽECKÝ BALÍČEK (3) ....běh bez bolesti                 1.790,-                   

 

Balíček obsahuje:

 

 • Vyšetření pohybového ústrojí
 • Kontrola techniky běhu - videoanalýza, délka a frekvence kroku, vertikální oscilace těžiště     
 • Analýza došlapu

 

Běh pro člověka mnohdy představuje vysoké zatížení pohybového aparátu. Aby nedocházelo k jeho poškození a zbytečným zdravotním problémům je potřeba běhat správně technicky. Balíček služeb vedle vyšetření pohybového aparátu zkušeným fyzioterapeutem obsahuje právě i analýzu techniky běhu. Balíček je vhodný jako prevence, ale i v případě, že vás již něco bolí, kdy se snažíme zjistit skutečnou příčinu problému a navrhnout opatření k jejímu odstranění.

 

BĚŽECKÝ BALÍČEK  (4) ....přizpůsobte výživu tréninku                2.300,-               

Balíček obsahuje:

 

 • Funkční vyšetření (laktátová křivka) + klidová spirometrie       
 • Určení energetické bilance
 • Výživové poradenství

 

Balíček je určen všem běžcům bez rozdílu výkonnosti, kteří chtějí vylepšit trénink nebo se jim nedaří hubnout. Doporučení vhodného stravovacího režimu vychází z výsledků vyšetření laktátové křivky (určení tréninkových zón) na běžeckém trenažeru, z analýzy tělesné skladby a z dosavadních stravovacích zvyklostí s ohledem k osobní kondici a cíli. Vyšetření trvá přibližně dvě hodiny.

BĚŽECKÝ BALÍČEK  (5) ....běžecká kardio prohlídka               2.490,-           BESTSELLER !!!      

Balíček obsahuje:

 • Vyšetření srdce i laktátové křivky
 • Určení bezrizikových tréninkových zón
 • Klidové i zátěžové EKG, klidová spirometrie

 

Díky nejmodernějšímu bezdrátovému EKG se nám unikátně podařilo propojit vyšetření srdce s osvědčeným testem laktátové křivky na běžeckém trenažeru. Během jedné návštěvy tak získáte velmi cenné informace pro řízení tréninku a současně vyloučíme i možná zdravotní rizika (kolaps oběhové soustavy, srdeční arytmie, infarkt myokardu). Ve spolupráci se zkušeným kardiologem zjistíme, na co vaše srdce má a co už je pro něj momentálně nadprahové zatížení. Doporučené tréninkové zóny vám sdělíme v hodnotách tepové frekvence, tempa a nově i výkonu ve wattech. Současně tak minimalizujete zdravotní riziko a maximalizujete účinnost tréninku. Správně řízený trénink by měl srdce přiměřeně posilovat a zlepšovat jeho funkci a ne ho opakovaně přetěžovat!

Vyšetření je vhodné pro všechny běžce bez rozdílu kondice, výkonnosti i věku a je vhodné ho podstoupit jednou za rok. Vyšetření absolvujete při běhu nebo jako začátečníci při chůzi, tedy vaší obvyklé nebo cílové aktivitě a ne na doposud standardním cykloergometru, čímž se výrazně zvýší výpovědní hodnota výsledků.

 

BALÍČEK NA MÍRU

Rádi byste využili více služeb našeho centra a žádný z našich připravených balíčků Vám zcela nevyhovuje? Neváhejte nás oslovit a my Vám rádi připravíme balíček služeb na míru.

 

Analýza techniky běhu

Kondiční běžci nejčastěji chybují v metodice a řízení tréninku a velmi často také neběhají technicky správně, čímž zvyšují riziko zranění a zároveň snižují efektivitu tréninku, pro dosažení stejného výsledku musejí trénovat mnohem více.

Služba obsahuje:

 • 2D videoanalýza

 •       Určení klíčových biomechanických parametrů
 •       Analýza dokroku a obuvi

 

Správná technika běhu je rozhodující jak z hlediska ekonomiky běhu, tak i prevence přetěžování pohybového ústrojí a zranění. Služba je určena začínajícím i pokročilejším běžcům. V rámci vyšetření vám díky nejmodernějším technologiím zanalyzujeme techniku běhu a doporučíme optimální individuální variantu pro trénink i pro plánovaný závod od 5 km až po maraton. Součástí vyšetření je i analýza dokroku včetně doporučení běžecké obuvi.

 

Předpokladem vysoké výpovědní hodnoty vyšetření je zkušenost s během na běžeckém trenažeru!

 

Lze doplnit o vyšetření laktátu (pro efektivní řízení tréninku a stanovení tréninkových zón) i o EKG (pro vyloučení přetěžování srdce a jeho kolapsu).

 

Reference našich klientů:

"Přišel den „D“, kdy mě čekal zátěžový test. Jela jsem na tento test v rozpacích, protože jsem nevěděla, co mě čeká. Pás nevyhledávám, raději běhám v přírodě a nevěděla jsem, jak to zvládnu. Příchod do studia mě velmi oslovil. Prostředí a personál byly nad mé očekávání. Super přístup všech, krásné prostředí. Konzultace před vlastním testem mě uklidnila. Byla jsem vyzpovídána a šlo se na test. Nejdříve jsem na páse šla rychlejším tempem. Po 4 minutách se měnila rychlost na km do určitého maxima, které zvládnu. V některých chvílích mi do zpěvu nebylo. Byla jsem ale mile překvapená, že v průběhu testu bylo kladné hodnocení, povzbudivý přístup a snažila jsem se jít na max, ale né do úplného vyčerpání. Po 24 minutách mě vysvobodili a mohla jsem vydechnout. Po zhodnocení testu mi bylo vše krásně a přehledně vysvětleno. Nyní vím, kde ubrat, kde zabrat a jak docílit vlastních cílů. Za tento test jsem velmi ráda, jelikož teď vše půjde správným směrem a těším se na můj posun v běžeckém maratonu."

A.B.

"Zátěžový test u Mgr. Aleše Tvrzníka ve Vital Praha byl po všech stránkách velký zážitek. Samotný test začal analýzou složení těla na speciálním přístroji. Váha, minerály, měkká tkáň bez tuku, tělesný tuk, celková energetická spotřeba a biologický věk. Výsledek - skládám se hlavně z vody, mohu se cítit o 5 let mladší a mám víc jíst. Pokračovalo se na běžeckém pásu. 8 běhů po 4 minutách s minutovou pauzou na odebrání kapilární krve z ušního lalůčku. První běh začal rychlostí 6 min/km a další se zrychlovaly až na 3:32 min/km. Normálně na pásu neběhám, a tak jsem byl překvapený, že jsem si vlastně udělal osobák na kilometr. Asi v půlce testu mi došla krev z levého ušního lalůčku a pro paní doktorku nastala bitva vydolovat alespoň kapku z pravého. Zvládla to skvěle a v testu se mohlo pokračovat. Pravda, do této chvíle jsem netušil, že z běžeckého tréninku bolí i uši. Ve výsledku jsem získal řadu důležitých informací - vím, kde mám laktátový práh, v jakém rychlostním a tepovém pásmu se pohybuji, když spaluji aerobně cukry, kdy se přesouvám do pásma smíšeného metabolismu a vyplynuly mi rychlosti a tepové frekvence pro jednotlivé typy zátěže. Asi jsem se do teď při tréninku trochu šetřil. Přínosné bylo i povídání o sportovní výživě a režimu s panem magistrem."

J.J.